Przeprowadzka może być najbardziej ekscytującym, a zarazem najbardziej stresującym doświadczeniem w Twoim życiu. Sposobem na udaną przeprowadzkę jest przygotowanie dużo wcześniej wypunktowanego planu i zrealizowanie go w tym oczekiwanym dniu. Dobra organizacja, skuteczność i przewidywanie pomoże Ci uniknąć wielu zmartwień, jakie mogą się przytrafić. Jeśli chcesz zachować rozsądek i może nawet mieć trochę zabawy, po prostu zastosuj się do tych prostych kroków:

Przygotowania do przeprowadzki

Pozbądź się rzeczy, których nie potrzebujesz

Zobacz ile masz miejsca na swoje rzeczy w nowym domu czy mieszkaniu. Może się okazać, że jest go niewystarczająco. Dlatego warto pozbyć się zbędnych gratów i tym samym poprawić sobie samopoczucie. Sprzedaj to, czego nie potrzebujesz na portalach internetowych lub w antykwariacie. Nie rób jednak tego zbyt wcześnie – szybkie zainteresowanie może sprawić, że skończysz bez stołu w kuchni na miesiąc przed przeprowadzką ;) Rzeczy bardziej osobiste, np. materac, chętniej kupi od Ciebie ktoś znajomy.

Pozostałą część lub jeśli zadecydujesz wszystkie swoje rzeczy możesz oddać potrzebującym. Możesz też zorganizować imprezę pożegnalną i wystawić rzeczy, których już nie chcesz, aby goście mogli sobie coś zabrać. Duże meble, na które nie znalazł się nowy nabywca może zutylizować firma przeprowadzkowa w ramach usługi.

Na koniec pamiętaj o dobrym zagospodarowaniu produktów z lodówki!

O czym warto pamiętać

Upewnij się, czy w Twoim nowym domu jest podłączona elektryczność, Internet i inne. Pamiętaj też o podaniu swojego nowego adresu tam gdzie będzie to potrzebne, na przykład w banku.
Zlokalizuj potrzebne instytucje w nowym miejscu (oraz transport publiczny, jeśli potrzebujesz), tak abyś nie musiał zaprzątać tym sobie głowy później, kiedy będzie tyle rzeczy do załatwiania. Na koniec upewnij się, że poddawałeś wszystkie pożyczone rzeczy, na przykład książki z biblioteki.

Pakowanie

Przygotuj kartony różnych wielkości, możesz je dostać za darmo w sklepie spożywczym lub poprosić firmę przeprowadzkową o dostarczenie ich pod wskazany adres. Jeśli w Twoich szafkach panuje bałagan, posegreguj je najpierw. Wkładaj rzeczy tematycznie i opisuj kartony. Postaraj się o to, aby nie było w nich luzu, uchroni to pakunki przed zniszczeniem podczas transportu. Przedmioty, które są delikatne zabezpiecz owijając je w coś miękkiego, na przykład w koc czy ubranie. Natomiast przedmioty, z których mogłoby coś wypłynąć jeśli zostaną uszkodzone spakuj osobno i zabezpiecz je folią. Sprzęt pakuj z największą ostrożnością i dobrze go zabezpiecz (na przykład taśmą), aby się nie przesuwały względem siebie podczas transportu.

Najbardziej potrzebne rzeczy spakuj na samym końcu i ułóż je tak, abyś miał do nich łatwy dostęp. Mniej na uwadze to gdzie pakujesz ważne dokumenty, tak aby nie zagubiły się podczas przeprowadzki.

Jeśli pakowanie Cię przerasta lub masz zbyt mało czasu, to zapytaj się zaufanego przyjaciela o pomoc. Pamiętaj tylko o poinformowaniu tej osoby odpowiednio wcześnie. Po skończonej pracy możecie razem uczcić świetnie wykonane zadanie.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Name *