Przeprowadzka z firmą transportową lub przeprowadzkową jest wygodnym i bezstresowym rozwiązaniem. Sprawdzi się również w przypadku, gdy masz zbyt wiele rzeczy do przewiezienia, aby mogły zmieścić się w bagażniku samochodu, a Twoje nowe lokum jest bardzo oddalone. Wynajęcie firmy do przeprowadzki i transportu Twojego mienia jest droższe. Jednak oszczędza wiele stresu  i Twoje plecy podczas przenoszenia sprzętu i ciężkich kartonów. Nie musisz też się martwić o zniszczenie cennych przedmiotów. Firmy przeprowadzkowe mają duże doświadczenie i wiedzą jak ułożyć rzeczy w ciężarówce do transportu.

Porównaj usługi kilku firm

Gdzie i jak szukać informacji

Najpierw porównaj maksymalnie trzy firmy. Zbyt wiele informacji na raz może być trudne do przeanalizowania. Jeśli szukasz firmy przeprowadzkowej w Internecie, warto poczytać opinie na jej temat. Takie informacje możesz znaleźć na stronie internetowej firmy, w mediach społecznościowych lub wyszukiwarce Google. Dobrym miejscem na szukanie wiarygodnych firm przeprowadzkowych są również fora internetowe. Możesz też zapytać się swoich przyjaciół o rekomendacje.

Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę

Firmy z wieloletnią działalnością w branży mają większą szansę bycia wiarygodnym, z kolei młodsze mogą być bardziej elastyczne i nowoczesne. Dobrze jest upewnić się czy firma przewozowa bierze pisemną odpowiedzialność za bezpieczny transport mienia: możesz zapytać się o numer ubezpieczenia polisy OC rozszerzonej o przewozy mienia i sprawdzić go w Internecie. Warto zapytać się firmy czy posiada listę referencji. Jeśli Twoja przeprowadzka zalicza się do tych naprawdę dużych, to firma przeprowadzkowa powinna mieć licencję na transport ciężaru większego niż 3,5 tony.

 

Umów się na spotkanie z firmą

Firma przeprowadzkowa najpierw będzie chciała ocenić jaki transport będzie potrzebny i wycenić przewóz. Możesz umówić się na kilka wycen. To czasochłonne przedsięwzięcie, ale w bezpośrednim kontakcie będziesz wstanie lepiej ocenić firmę niż przy rozmowie przez telefon. Kiedy omówicie szczegóły i warunki umowy będą korzystne dla obu stron podpisz umowę, która będzie zawierać zakres prac za umówioną kwotę. Pamiętaj ustalić dokładną datę przeprowadzki i transportu.

 

Przeprowadzka

Korzystając z usług firmy przeprowadzkowej, nie będziesz musiał nosić żadnych przedmiotów, ani się niczym martwić. Jednak dobrze jest być na miejscu. W razie jakiś pytań podczas pakowania, a także podczas rozładunku. Wtedy będziesz mógł dokładnie poinstruować pracowników, gdzie chciałbyś, aby Twoje rzeczy się znalazły.

Jeśli jesteś zadowolony z ich pracy możesz zachować się grzecznie i wynagrodzić im to, na przykład zamawiając dla nich pizzę lub dając napiwek ;)

 

Teraz czeka Cię rozpakowanie Twoich rzeczy i relaks w nowym otoczeniu.
Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Name *