Niskobudżetowym, ale bardziej czasochłonnym rozwiązaniem jest samodzielna przeprowadzka. W przypadku gdy masz zbyt wiele rzeczy do przewiezienia lub posiadasz wielkogabarytowe przedmioty jak pianino czy rzeźba, będziesz musiał skorzystać z firmy transportowej. Możesz wynająć firmę tylko do przewiezienia wielkogabarytowych przedmiotów lub wynająć bus dostawczy czy półciężarówkę z kierowcą do samodzielnego załadunku i rozładunku. Obecność kierowcy busa dostawczego lub półciężarówki dodatkowo chroni Twoje mienie. Podczas pakowania i rozładunku zawsze jest ktoś w pobliżu Twoich rzeczy.

Wypożyczenie busa dostawczego z kierowcą

Wypożyczenie busa dostawczego lub półciężarówki to niskobudżetowa alternatywa. W takim układzie firma zajmuje się tylko przewozem Twoich rzeczy. Natomiast, pakowanie przenoszenie i rozładunek wykonujesz samodzielnie. Pamiętaj zamówić półciężarówkę odpowiednio wcześnie, gdyż szczególnie w sezonie może być problem z wypożyczeniem jej akurat na planowany dzień. Zapytaj się czy wyposażona jest w rampę i wózek do przewożenia ciężarów. Zastanów się jaki czas będzie najlepszy, aby ominąć miejskie korki oraz by nie zastała Cię noc podczas rozładunku.

 

Pakowanie busa dostawczego

Najprawdopodobniej będziesz potrzebował kogoś do pomocy. Możesz poprosić o przysługę kogoś z rodziny lub przyjaciela. Aby nic nie zniszczyło się podczas transportu zapoznaj się z podstawowymi zasadami pakowania.

Najdłuższą lub największą rzecz najlepiej jest załadować najpierw, blokując ją o ściany wewnątrz ciężarówki. W ten sposób większe rzeczy są stabilnie umieszczone podczas transportu. Dodatkowo pakując najpierw duże, a następnie małe przedmioty lepiej wykorzystujesz przestrzeń.

Meble i sprzęt

Porozbieraj na części meble i sprzęt do rozrywki jeśli tylko to możliwe. Części pooddzielaj od siebie kartonami lub owiń je w papier, tak aby nie uszkodziły się o siebie podczas transportu. Zabezpiecz wszystko grubą taśmą. Pamiętaj załadować do busa dostawczego najpierw najcięższe przedmioty.

Kartony

Staraj się pamiętać, gdzie kładziesz kolejne kartony. Ustawiaj je jedne na drugich jak cegły zaczynając od najcięższych. Unikaj ustawiania kolumny z kartonów jednakowej wielkości, ale raczej układaj je tak, aby tworzyły literę T z poprzednią warstwą. Postaraj się maksymalnie wykorzystać przestrzeń, ustawiając przedmioty ciasno, żeby nie przesuwały się względem siebie podczas transportu.

Na koniec nie zapomnij schować rampy pod ciężarówkę i zabezpieczyć ją przed wyciąganiem. Wózek do przewożenia ciężarów zapakuj jako ostatni.

 

Wypakowywanie

Poinstruuj kierowcę, gdzie ma zaparkować, tak aby półciężarówka była tyłem i jak najbliżej wejścia do drzwi. Następnie ustaw rampę i zablokuj ją. Wejdź do wnętrza Twojego nowego domu i zaplanuj przestrzeń oraz to gdzie dane kartony, meble i sprzęt będą się znajdować. W ten sposób unikniesz niepotrzebnego bałaganu i przenoszenia rzeczy z miejsca na miejsce.

To już wszystko. Życzymy powodzenia i jak najmniej niespodziewanych okoliczności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Name *