Twoje rzeczy zostały załadowane do ciężarówki, przetransportowane i są już w nowym miejscu. Co dalej? Nawet, jeśli są posegregowane, to zapewne jest ich tak dużo, że ciężko będzie Ci zaplanować przestrzeń, aby móc się w niej później odnaleźć. Weź głęboki oddech i pozwól sobie na chwilę przerwy, żeby wszystko dobrze przemyśleć. Zdziwisz się jak wiele czasu można w ten sposób zaoszczędzić.

 

Wypakowywanie rzeczy

Najpierw wypakuj najbardziej potrzebne przedmioty. Na początek może na przykład przydać Ci się czajnik do zaparzenia swojej ulubionej kawy :). Pomyśl czy nie będziesz potrzebować innych rzeczy jak środki czystości czy kosmetyki. Dobrze jest przygotować kuchnię do użytku, aby jak najszybciej zacząć codzienne życie. Pamiętaj jednak o wyczyszczeniu lodówki, blatów i szafek kuchennych.

Wypakowując kartony warto zwrócić uwagę na przyzwyczajenia  swoje  i innych członków rodziny. Zastanów się czy kładziesz rzeczy w najbardziej funkcjonalnym i logicznym miejscu. Jeśli masz zwyczaj podchodzenia do życia zbyt ambitnie, to nie spodziewaj się, że dasz radę ustawić wszystko na swoje miejsce w ciągu jednego dnia. Natomiast jeśli zazwyczaj odkładasz  wszystko na później, to postaraj wyznaczać sobie konkretne zadania na każdy dzień i realizować je. Nagradzaj się przy tym za osiągane krok po kroku sukcesy.

Zaplanuj zakupy

Może okazać się, że będziesz potrzebował nowych rzeczy jak na przykład meble. Dobrze zaplanuj w czasie moment pójścia na zakupy, tak abyś nie został zbyt długo na przykład bez stołu w kuchni. Dobrze by było uzupełnić pustą lodówkę i zrobić drobne zapasy. Jeśli potrzebujesz naprawdę dużo nowych rzeczy, poświęć na to jakiś wybrany dzień. Jednak nie stresuj się tym za bardzo, bo może okazać się, że podejmiesz dużo wyborów zakupowych, z których później nie będziesz zadowolony.

Ciesz się nowym otoczeniem

Poznanie swoich nowych sąsiadów jest świetnym pomysłem, aby lepiej się poczuć w nowym otoczeniu. Możesz ich odwiedzić na przykład w przerwie od zajmowania się procesem organizowania przestrzeni. Innymi sposobami na chwilę wytchnienia może być na przykład pójście na spacer, co przy okazji da Ci okazję lepszego zaznajomienia się z okolicą. Jeśli jesteś w zupełnie nowym mieście możesz wsiąść w transport publiczny i zapoznać się z miastem i jego atrakcjami: parki, kino, restauracje, muzea. A może pora na spacer po łąkach i nieużytkach z powodu, których przeprowadziłeś się na wieś ;) W taki sposób bardzo szybko zaaklimatyzujesz się w nowym miejscu, co na pewno wpłynie bardzo pozytywnie na Twój komfort psychiczny.

 

Mam nadzieję, że Twoi nowi sąsiedzi okażą się bardzo sympatycznymi ludźmi ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Name *